ReduHeat® – návod k použití

S přípravkem ReduClean = revoluční stínící systém
Více světla pro rostliny, méně tepla ve skleníku

ReduHeat je stínící prostředek se selektivním účinkem, když ze slunečního záření odstíní především tepelné záření a brání tak přehřívání zakrytých ploch. Do pěstebního prostoru tak vstoupí větší podíl záření FAR (fotosynteticky aktivní záření), aniž by stoupala vnitřní teplota. Rostliny mohou lépe narůstat, zvýšený vstup dlouhovlnného infračerveného záření zpevňuje rostliny a zkracuje internodia.
Prostupnost světla jako intenzita záření FAR přes ReduHeat je ve srovnání s ReduSol Xtra při stejné teplotě vyšší asi o 25%.
ReduHeat sám je velmi odolný proti otěru, srážkám, slunečnímu záření.

Používá se:

  1. Ke stínění nástřikem na plochy skla, folie, polykarbonátových a PMMA-desek na zakrytých pěstebních plochách, světlících a jiných krytech.
  2. ke stínění porostů s vysokými světelnými nároky, např. Rosa, Fresia, Alstroemeria, Dianthus
  3. ve všech případech, kde se stíní účinkem 60% a méně
  4. u rostlin, které se normálně nestíní, ale kde se lehkým zastíněním s malou ztrátou světla dá dosáhnout vyrovnanějšího klimatu s difusním světlem, např. rajčata, okurky
  5. v závislosti na potřebě světla a redukci přehřívání porostu lze zjara stínit slabou vrstvou ReduHeat a následně přidat stínící vrstvu ReduSol Xtra nebo ReduHeat.
    Pozor: Po překrytí vrstvy ReduHeat nástřikem ReduSol Xtra ztratí ReduHeat schopnost selektivního stínění!!

Návod:
ReduHeat je kašovitá hmota, je dodáván v nádobách po 15 kg (13 l). Doporučuje se ReduHeat nejprve v nádobě krátce promíchat a za stálého míchání rozmíchat v čisté vodě. Nanáší se na čistou plochu skla resp. folie. Pro správné a rovnoměrné rozložení je důležité stříkat za podmínek rychlého zasychání nástřiku.

Ředění na 1000 m2:

Ředění ReduHeat kg přípravku litrů vody prostup světla %
1:2,0 66 133 60
1:2,5 57 143 64
1:3,0 49,5 150 68
1:4,0 40,5 160 72

Smytí stínícího nástřiku:
Přípravek ReduClean odstaňuje ReduHeat zcela bezproblémově ze skla, polyakrylátu, polykarbonátu a PE-folií. Po ošetření (nastříkání přípravku ReduClean) postačí na smytí následující déšť. Postup je stejný jako při stínění přípravkem ReduSol Xtra.
ReduClean je šetrný při použití i k rostlinám a je neškodný pro uživatele.
Dodává se v balení po 10 l.

Pozor:

  • Pokud používáte dešťovou vodu k zálivce, je potřeba jako opatření proti zvýšení pH vody uzavřít před smytím přípravku svod vody ze střechy do sběrné nádrže.
  • Z důvodů dobrého odstranění stínícího nástřiku se nesmí ReduHeat kombinovat s jiným stínícím přípravkem než je ReduSol Xtra.
  • Použití střešních postřikovačů s povrchovou vodou (na chlazení opláštění) během letní sezony může negativně ovlivnit smytí stínícího nástřiku.

Životní prostředí:
Přípravky ReduHeat i ReduClean neobsahují žádné složky, které by zatěžovaly životní prostředí. Dle holandského předpisu pro zahradnictví v zakrytých prostorách ze 21.2.2001 (předpis 2, odst. 1.d.) je povoleno oplachovou resp. dešťovou vodu s uvedenými přípravky odvádět do povrchových vod.

Dodává: Bohemiaseed s.r.o., 
Objednávky vyřizuje: sklad Stratov